galerie    dírkové komory    pinholedesigner    odkazy    kdo jsem

   
Dírková komora - fotografie, informace, PinholeDesigner, ...


 
Autoportrét, 2018

Autoportrét, 2018

 

KDO JSEM

Když jsem se v roce 1999 začal zajímat o fotografování na velký formát, narazil jsem na internetu na úchvatné dírkové komory Douga Bardella a na vyčerpávající článek Jona Grepstada (Pinhole Photography – History, Images, Cameras, Formulas). Vzpomněl jsem si na své pokusy s dírkovou komoru v mládí a na neúspěšný pokus o stavbu legendární československé dírkové komory Dirkon. Tvůrčí svoboda, experimentování a atmosféra fotografií pořízených dírkovou komorou mě brzy natolik okouzlily, že dnes fotografuji téměř výhradně touto technikou a svoji zrcadlovku jsem prodal.

Pro úplnost ještě několik informací o mně. Narodil jsem se v roce 1972 v Praze. S bratrem jsme v roce 1996 založili grafické studio, kde se věnuji grafickému designu, webdesignu a příležitostně také fotografii. Našimi zákazníky jsou především kulturní organizace jako divadla, nakladatelství, galerie apod.

Výstavy:

Městská krajina II., 2019, Galerie 18, Poděbrady

Cesta kol mé světnice, 2018, Prácheňské muzeum v Písku

2017, ERGO Aktiv, Praha

Městská krajina, 2012, Klub 29, Pardubice

Seven Eyes – City, 2006, Bonate Sotto, Itálie. Kolektivní výstava: P. Manzone, V. Marzocchini, M. Beltrambini, D. Pedruzzi, H. Mertens, D. Zrihen a D. Balihar.

Dírková fotografie, 2006, Hvězdárna a planetárium Johanna Palisy, Ostrava

Les, 2003, Jezuitská kolej, Jičín

Pomalu, 2002, Knihkupectví Fraktály, Praha

David Balihar
david.balihar@pinhole.cz